Samtec Inc. DW-30-09-F-T-521-LL
Part No.:
DW-30-09-F-T-521-LL
Datasheet:
DW-30-09-F-T-521-LL.pdf
Shipping
DW-30-09-F-T-521-LL Specifications
Number of Positions:
90
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
3
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.099" (2.515mm)
Length - Stack Height:
0.521" (13.233mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)