Samtec Inc. DW-28-11-L-S-520
Part No.:
DW-28-11-L-S-520
Datasheet:
DW-28-11-L-S-520.pdf
Shipping
DW-28-11-L-S-520 Specifications
Number of Positions:
28
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.300" (7.620mm)
Length - Stack Height:
0.520" (13.208mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)