Samtec Inc. DW-26-13-F-S-810
Part No.:
DW-26-13-F-S-810
Datasheet:
DW-26-13-F-S-810.pdf
Shipping
DW-26-13-F-S-810 Specifications
Number of Positions:
26
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.310" (7.874mm)
Length - Stack Height:
0.810" (20.574mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)