Samtec Inc. DW-25-13-L-D-909
Part No.:
DW-25-13-L-D-909
Datasheet:
DW-25-13-L-D-909.pdf
Shipping
DW-25-13-L-D-909 Specifications
Number of Positions:
50
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.211" (5.359mm)
Length - Stack Height:
0.909" (23.089mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)