Samtec Inc. DW-24-12-L-S-513
Part No.:
DW-24-12-L-S-513
Datasheet:
DW-24-12-L-S-513.pdf
Shipping
DW-24-12-L-S-513 Specifications
Number of Positions:
24
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.407" (10.338mm)
Length - Stack Height:
0.513" (13.030mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)