Samtec Inc. DW-23-20-S-D-777
Part No.:
DW-23-20-S-D-777
Datasheet:
DW-23-20-S-D-777.pdf
Shipping
DW-23-20-S-D-777 Specifications
Number of Positions:
46
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.243" (6.172mm)
Length - Stack Height:
0.777" (19.736mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)