Samtec Inc. DW-23-15-L-D-282
Part No.:
DW-23-15-L-D-282
Datasheet:
DW-23-15-L-D-282.pdf
Shipping
DW-23-15-L-D-282 Specifications
Number of Positions:
46
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating):
0.238" (6.045mm)
Length - Stack Height:
0.282" (7.163mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)