Samtec Inc. DW-23-12-L-D-606
Part No.:
DW-23-12-L-D-606
Datasheet:
DW-23-12-L-D-606.pdf
Shipping
DW-23-12-L-D-606 Specifications
Number of Positions:
46
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.314" (7.976mm)
Length - Stack Height:
0.606" (15.392mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)