Samtec Inc. DW-23-09-F-S-507
Part No.:
DW-23-09-F-S-507
Datasheet:
DW-23-09-F-S-507.pdf
Shipping
DW-23-09-F-S-507 Specifications
Number of Positions:
23
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.113" (2.870mm)
Length - Stack Height:
0.507" (12.878mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)