Samtec Inc. DW-22-13-L-D-725
Part No.:
DW-22-13-L-D-725
Datasheet:
DW-22-13-L-D-725.pdf
Shipping
DW-22-13-L-D-725 Specifications
Number of Positions:
44
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.395" (10.033mm)
Length - Stack Height:
0.725" (18.415mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)