Samtec Inc. DW-22-12-G-D-330-LL-005
Part No.:
DW-22-12-G-D-330-LL-005
Datasheet:
DW-22-12-G-D-330-LL-005.pdf
Shipping
DW-22-12-G-D-330-LL-005 Specifications
Number of Positions:
44
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.590" (14.986mm)
Length - Stack Height:
0.330" (8.382mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)