Samtec Inc. DW-20-19-F-S-1023
Part No.:
DW-20-19-F-S-1023
Datasheet:
DW-20-19-F-S-1023.pdf
Shipping
DW-20-19-F-S-1023 Specifications
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.197" (5.004mm)
Length - Stack Height:
1.023" (25.984mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)