Samtec Inc. DW-20-13-F-S-500
Part No.:
DW-20-13-F-S-500
Datasheet:
DW-20-13-F-S-500.pdf
Shipping
DW-20-13-F-S-500 Specifications
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.620" (15.748mm)
Length - Stack Height:
0.500" (12.700mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)