Samtec Inc. DW-20-13-F-S-329
Part No.:
DW-20-13-F-S-329
Datasheet:
DW-20-13-F-S-329.pdf
Shipping
DW-20-13-F-S-329 Specifications
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.791" (20.091mm)
Length - Stack Height:
0.329" (8.357mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)