Samtec Inc. DW-20-13-F-S-300
Part No.:
DW-20-13-F-S-300
Datasheet:
DW-20-13-F-S-300.pdf
Shipping
DW-20-13-F-S-300 Specifications
Number of Positions:
20
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.820" (20.828mm)
Length - Stack Height:
0.300" (7.620mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)