Samtec Inc. DW-20-09-F-S-411
Part No.:
DW-20-09-F-S-411
Datasheet:
DW-20-09-F-S-411.pdf
Shipping
DW-20-09-F-S-411 Specifications
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.209" (5.300mm)
Length - Stack Height:
0.411" (10.439mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)