Samtec Inc. DW-20-09-F-S-343
Part No.:
DW-20-09-F-S-343
Datasheet:
DW-20-09-F-S-343.pdf
Shipping
DW-20-09-F-S-343 Specifications
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.277" (7.036mm)
Length - Stack Height:
0.343" (8.712mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)