Samtec Inc. DW-20-08-L-S-301
Part No.:
DW-20-08-L-S-301
Datasheet:
DW-20-08-L-S-301.pdf
Shipping
DW-20-08-L-S-301 Specifications
Number of Positions:
20
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating):
0.119" (3.023mm)
Length - Stack Height:
0.301" (7.645mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)