Ampco Safety Tools DW-1D42MM
Part No.:
DW-1D42MM
Manufacturer:
Ampco Safety Tools
Category:
Sockets, Handles
Package:
Datasheet:
DW-1D42MM.pdf
Description:
SOCKET 6 POINT 42MM 3.54"
Shipping
DW-1D42MM Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Ampco Safety Tools
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Tool Type:
Socket
Tip Type:
6 Point Socket
Size:
42mm
Drive Size:
1"
Length:
3.54" (90.0mm)