Ampco Safety Tools DW-1/2D12MM
Part No.:
DW-1/2D12MM
Manufacturer:
Ampco Safety Tools
Category:
Sockets, Handles
Package:
Datasheet:
DW-1/2D12MM.pdf
Description:
SOCKET 6 POINT 12MM 2.95"
Shipping
DW-1/2D12MM Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Ampco Safety Tools
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Tool Type:
Socket
Tip Type:
6 Point Socket
Size:
12mm
Drive Size:
1/2"
Length:
2.95" (75.0mm)