Samtec Inc. DW-09-08-T-S-275
Part No.:
DW-09-08-T-S-275
Datasheet:
DW-09-08-T-S-275.pdf
Description:
CONN HDR 9POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
DW-09-08-T-S-275 Specifications
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating):
0.145" (3.683mm)
Length - Stack Height:
0.275" (6.985mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)