Samtec Inc. DW-09-07-T-S-235
Part No.:
DW-09-07-T-S-235
Datasheet:
DW-09-07-T-S-235.pdf
Description:
CONN HDR 9POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
DW-09-07-T-S-235 Specifications
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.430" (10.922mm)
Length - Post (Mating):
0.085" (2.159mm)
Length - Stack Height:
0.235" (5.969mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)