Samtec Inc. DW-08-15-T-S-394
Part No.:
DW-08-15-T-S-394
Datasheet:
DW-08-15-T-S-394.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 8POS
Shipping
DW-08-15-T-S-394 Specifications
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating):
0.126" (3.200mm)
Length - Stack Height:
0.394" (10.008mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)