Samtec Inc. DW-08-10-T-S-571
Part No.:
DW-08-10-T-S-571
Datasheet:
DW-08-10-T-S-571.pdf
Description:
CONN HDR 8POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
DW-08-10-T-S-571 Specifications
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.149" (3.785mm)
Length - Stack Height:
0.571" (14.503mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)