Samtec Inc. DW-08-09-T-S-600
Part No.:
DW-08-09-T-S-600
Datasheet:
DW-08-09-T-S-600.pdf
Description:
CONN HDR 8POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
DW-08-09-T-S-600 Specifications
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.020" (0.508mm)
Length - Stack Height:
0.600" (15.240mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)