Samtec Inc. DW-08-08-T-S-260
Part No.:
DW-08-08-T-S-260
Datasheet:
DW-08-08-T-S-260.pdf
Description:
CONN HDR 8POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
DW-08-08-T-S-260 Specifications
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating):
0.160" (4.064mm)
Length - Stack Height:
0.260" (6.604mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)