Samtec Inc. DW-07-12-T-S-775
Part No.:
DW-07-12-T-S-775
Datasheet:
DW-07-12-T-S-775.pdf
Description:
CONN HDR 7POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
DW-07-12-T-S-775 Specifications
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.145" (3.683mm)
Length - Stack Height:
0.775" (19.685mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)