Samtec Inc. DW-07-11-T-S-695
Part No.:
DW-07-11-T-S-695
Datasheet:
DW-07-11-T-S-695.pdf
Description:
CONN HDR 7POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
DW-07-11-T-S-695 Specifications
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.125" (3.175mm)
Length - Stack Height:
0.695" (17.653mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)