Samtec Inc. DW-07-10-T-S-583
Part No.:
DW-07-10-T-S-583
Datasheet:
DW-07-10-T-S-583.pdf
Description:
CONN HDR 7POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
DW-07-10-T-S-583 Specifications
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.137" (3.480mm)
Length - Stack Height:
0.583" (14.808mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)