Samtec Inc. DW-07-09-T-S-550
Part No.:
DW-07-09-T-S-550
Datasheet:
DW-07-09-T-S-550.pdf
Description:
.100" FLEX STACK, FLEXIBLE BOARD
Shipping
DW-07-09-T-S-550 Specifications
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.070" (1.778mm)
Length - Stack Height:
0.550" (13.970mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)