Samtec Inc. DW-07-09-T-S-445
Part No.:
DW-07-09-T-S-445
Datasheet:
DW-07-09-T-S-445.pdf
Description:
CONN HDR 7POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
DW-07-09-T-S-445 Specifications
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.175" (4.445mm)
Length - Stack Height:
0.445" (11.303mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)