Samtec Inc. DW-07-09-T-S-417
Part No.:
DW-07-09-T-S-417
Datasheet:
DW-07-09-T-S-417.pdf
Description:
CONN HDR 7POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
DW-07-09-T-S-417 Specifications
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.203" (5.156mm)
Length - Stack Height:
0.417" (10.592mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)