Samtec Inc. DW-07-09-T-S-395
Part No.:
DW-07-09-T-S-395
Datasheet:
DW-07-09-T-S-395.pdf
Description:
CONN HDR 7POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
DW-07-09-T-S-395 Specifications
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.225" (5.715mm)
Length - Stack Height:
0.395" (10.033mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)