Samtec Inc. DW-07-08-T-S-310
Part No.:
DW-07-08-T-S-310
Datasheet:
DW-07-08-T-S-310.pdf
Description:
CONN HDR 7POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
DW-07-08-T-S-310 Specifications
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating):
0.110" (2.794mm)
Length - Stack Height:
0.310" (7.874mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)