Samtec Inc. DW-06-20-T-S-886
Part No.:
DW-06-20-T-S-886
Datasheet:
DW-06-20-T-S-886.pdf
Description:
CONN HDR 6POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
DW-06-20-T-S-886 Specifications
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.134" (3.404mm)
Length - Stack Height:
0.886" (22.504mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)