Samtec Inc. DW-06-15-T-S-500
Part No.:
DW-06-15-T-S-500
Datasheet:
DW-06-15-T-S-500.pdf
Description:
CONN HDR 6POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
DW-06-15-T-S-500 Specifications
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating):
0.020" (0.508mm)
Length - Stack Height:
0.500" (12.700mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)