Samtec Inc. DW-06-15-T-S-390
Part No.:
DW-06-15-T-S-390
Datasheet:
DW-06-15-T-S-390.pdf
Description:
CONN HDR 6POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
DW-06-15-T-S-390 Specifications
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating):
0.130" (3.302mm)
Length - Stack Height:
0.390" (9.906mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)