Samtec Inc. DW-06-14-T-S-1135
Part No.:
DW-06-14-T-S-1135
Datasheet:
DW-06-14-T-S-1135.pdf
Description:
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Shipping
DW-06-14-T-S-1135 Specifications
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.185" (4.699mm)
Length - Stack Height:
1.135" (28.829mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)