Samtec Inc. DW-06-13-T-S-910
Part No.:
DW-06-13-T-S-910
Datasheet:
DW-06-13-T-S-910.pdf
Description:
CONN HDR 6POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
DW-06-13-T-S-910 Specifications
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.210" (5.334mm)
Length - Stack Height:
0.910" (23.114mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)