Samtec Inc. DW-06-13-T-S-685
Part No.:
DW-06-13-T-S-685
Datasheet:
DW-06-13-T-S-685.pdf
Description:
CONN HDR 6POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
DW-06-13-T-S-685 Specifications
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.435" (11.049mm)
Length - Stack Height:
0.685" (17.400mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)