Samtec Inc. DW-06-13-T-S-1022
Part No.:
DW-06-13-T-S-1022
Datasheet:
DW-06-13-T-S-1022.pdf
Description:
CONN HDR 6POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
DW-06-13-T-S-1022 Specifications
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.098" (2.489mm)
Length - Stack Height:
1.022" (25.959mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)