Samtec Inc. DW-06-12-T-S-655
Part No.:
DW-06-12-T-S-655
Datasheet:
DW-06-12-T-S-655.pdf
Description:
CONN HDR 6POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
DW-06-12-T-S-655 Specifications
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.265" (6.731mm)
Length - Stack Height:
0.655" (16.637mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)