Samtec Inc. DW-06-11-T-S-720
Part No.:
DW-06-11-T-S-720
Datasheet:
DW-06-11-T-S-720.pdf
Description:
CONN HDR 6POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
DW-06-11-T-S-720 Specifications
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.100" (2.540mm)
Length - Stack Height:
0.720" (18.288mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)