Samtec Inc. DW-06-11-T-S-640
Part No.:
DW-06-11-T-S-640
Datasheet:
DW-06-11-T-S-640.pdf
Description:
CONN HDR 6POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
DW-06-11-T-S-640 Specifications
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.180" (4.572mm)
Length - Stack Height:
0.640" (16.256mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)