Samtec Inc. DW-06-10-T-S-370
Part No.:
DW-06-10-T-S-370
Datasheet:
DW-06-10-T-S-370.pdf
Description:
CONN HDR 6POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
DW-06-10-T-S-370 Specifications
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.350" (8.890mm)
Length - Stack Height:
0.370" (9.400mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)