Samtec Inc. DW-06-09-T-S-478
Part No.:
DW-06-09-T-S-478
Datasheet:
DW-06-09-T-S-478.pdf
Description:
CONN HDR 6POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
DW-06-09-T-S-478 Specifications
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.142" (3.607mm)
Length - Stack Height:
0.478" (12.141mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)