Samtec Inc. DW-06-09-T-S-440
Part No.:
DW-06-09-T-S-440
Datasheet:
DW-06-09-T-S-440.pdf
Description:
CONN HDR 6POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
DW-06-09-T-S-440 Specifications
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.181" (4.597mm)
Length - Stack Height:
0.440" (11.176mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)