Samtec Inc. DW-06-08-T-S-252
Part No.:
DW-06-08-T-S-252
Datasheet:
DW-06-08-T-S-252.pdf
Description:
CONN HDR 6POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
DW-06-08-T-S-252 Specifications
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating):
0.168" (4.267mm)
Length - Stack Height:
0.252" (6.400mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)