Samtec Inc. DW-06-08-T-S-200
Part No.:
DW-06-08-T-S-200
Datasheet:
DW-06-08-T-S-200.pdf
Description:
CONN HDR 6POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
DW-06-08-T-S-200 Specifications
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating):
0.220" (5.588mm)
Length - Stack Height:
0.200" (5.080mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)