Samtec Inc. DW-05-20-T-S-845
Part No.:
DW-05-20-T-S-845
Datasheet:
DW-05-20-T-S-845.pdf
Description:
CONN HDR 5POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
DW-05-20-T-S-845 Specifications
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.175" (4.445mm)
Length - Stack Height:
0.845" (21.463mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)